Sponzorované správy partnerov SGS

Prvý subkutánny infliximab – rok na trhu

Firma: #CELLTRION

1.10.2023 uplynul rok od kedy je na Slovensku dostupný prvý subkutánny infliximab Remsima 120 mg.

Vďaka subkutánnemu infliximabu ste za rok stihli pomôcť už stovkám pacientov.

Subkutánne podanie infliximabu sa presúva do domáceho prostredia pacientov, čím sa zlepšuje kvalita ich života.1

Subkutánny infliximab má v porovnaní s intravenóznou formulou lepší farmakokinetický profil s vyššími koncentráciami liečiva, čo zvyšuje efektivitu liečby a viedlo k vytvoreniu pojmu „biobetter“.2

Literatúra:

  1. Gombošová L. Subkutánny infliximab – lepšia verzia venóznej formy. Interná med. 2023; 23 (6):245-243.
  2. Lietava P. Subkutánny infliximab v liečbe IBD. Gastroenterológia pre prax 2022; 23 (3):231-235.
Viac informácii o Remsima 120 mg

FAMOSAN®

Firma: #PRO.MED.CS
Exaktne ku zdravému tráveniu. Viac info

URSOSAN®

Firma: #PRO.MED.CS
NASTAL ČAS - Máte to vo svojich rukách Viac info

Prvý subkutánny infliximab

Firma: #CELLTRION

Už je tomu 10 rokov, kedy spoločnosť Celltrion Healthcare, váš partner v liečbe IBD, priniesla na trh prvý biosimilárny infliximab Remsima 100 mg, dnes najpredpisovanejší intravenózny infliximab v Európe s viac ako 55 % podielom na trhu.

Od roku 2019 je v Európe a dnes už aj na Slovensku vďaka spoločnosti Celtrion Healthcare, dostupný aj prvý subkutánny infliximab Remsima 120 mg.

Pacienti si tak môžu aplikovať infliximab v pohodlí svojho domova, čím sa zlepšuje kvalita ich života a zároveň sa odbremeňuje aj zdravotný systém.

Viac informácii o Remsima 120 mg

Efektívna porpora svalovej hmoty našich pacientov

Firma: #Abbott
Efektívna porpora svalovej hmoty našich pacientov Viac info

Remsima

Firma: #CELLTRION

Celltrion Healthcare je spoločnosť, ktorá je na Slovensku len krátko a pre niektorých z Vás je možno ešte neznáma.

Naše predsavzatie byť dôležitým partnerom Slovenskej gastroenterologickej spoločnosti však myslíme od začiatku vážne a snažíme sa ho napĺňať, čoho dôkazom je aj zlaté partnerstvo v roku 2023.

Ďakujeme za túto možnosť a dovoľte, aby sme sa predstavili.

Celltrion Healthcare je kórejská biotechnologická spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výskum a vývoj vysoko kvalitných monoklonálnych protilátok a inovatívnych biofarmaceutík. Spoločnosť Celltrion disponuje jedným z najväčších a najmodernejších závodov na kultiváciu buniek cicavcov na svete s celkovou výrobnou kapacitou 190 000 l.

Plníme potreby lekárskej oblasti

Sme presvedčení, že každý pacient si zaslúži prístup k liečbe, ktorú potrebuje. Na základe tohto presvedčenia spoločnosť Celltrion Healthcare od svojho vzniku v roku 1999 vytrvalo plní svoje poslanie uspokojovať potreby pacientov, ktorí mali obmedzený prístup k moderným liekom, a to vývojom biosimilárnych a biobetter liekov.

Produkty Celltrion Healthcare

Spoločnosť Celltrion Healthcare vstupuje na slovenský trh s dvomi novými liekmi na liečbu IBD, ale aj s liekom ktorí už poznáte.

  • Yuflyma 40 a 80 mg – vysokokoncentrovaný adalimumab
  • Remsima 120 mg – prvý a jediný subkutánny infliximab schválený EMEA
  • Remsima 100 mg – intravenózny infliximab

Celltrion Healthcare generálny partner Gastrofora 2023

V dňoch 18.-20.1. 2023 sme sa zúčastnili ako generálny partner kongresu Gastrofórum 2023, v rámci ktorého odznelo aj naše satelitné sympózium s názvom Subkutánny infliximab – prvé skúsenosti z reálnej praxe.

Pre tých z Vás, ktorí sa nemali možnosť sympózia zúčastniť, posielame link.

Tešíme sa na spoluprácu s Vami.
Celltrion Healthcare, Váš partner v liečbe IBD

Viac info o Remsima 120mg

Nastal čas chrániť pečeň

Firma: #PRO.MED.CS
Máte to vo svojich rukách: URSOSAN® kyselina ursodeoxycholová Viac info

Úľava vďaka správnej motilite

Firma: #PRO.MED.CS
Viac info

Zrušenie indikačného obmedzenia

Firma: #FERRING
Viac info

Abbot Vám predstavuje aplikáciu My Sure

Firma: #Abbott
Viac info

PENTASA®

Firma: #FERRING
... PENTASA NA LIEČBU MIERNEJ AŽ STREDNE ZÁVAŽNEJ ULCERÓZNEJ KOLITÍDY1–6 A MIERNEJ FORMYCROHNOVEJ CHOROBY Viac info

TWOCAL®

Firma: #Abbott
RIEŠENIE PRE VAŠICH PACIENTOV S VYSOKÝMI KALORICKÝMI NÁROKMI A OBMEDZENÝM PRÍJMOM OBJEMU Viac info

5-ASA

Firma: #FERRING
....skorý nástup ulceróznej kolitídy (UC) je spojený so zvýšeným rizikom kolorektálneho karcinómu (CRC) a dlhodobé podávanie 5-ASA toto riziko znižuje? Viac info

PROIBS® - UŽ ČOSKORO

Firma: #EWOPHARMA

Vážená pani doktorka / Vážený pán doktor,

radi by sme Vás informovali, že spoločnosť Ewopharma pripravuje v apríli 2022 uvedenie prípravku PROIBS® na liečbu príznakov IBS.

Viac info

Nová oligomérna sondová výživa

Firma: #Abbott
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

Vedeli ste, že.. ?

Firma: #FERRING
Viac info

NOLPAZA

Firma: #KRKA
Viac info

Revestive (teduglutid)

Firma: #Takeda

Dňa 8.4.2021 sa v rámci XXIV. ročníka Gastrofórum 2021 uskutočnilo sympózium, ktoré bolo venované prvým skúsenostiam s liečbou teduglutidom u pacientov so syndrómom krátkeho čreva na Slovensku. Revestive (teduglutid) je jediný schválený liek na liečbu pacientov so syndrómom krátkeho čreva vo veku od 1 roka.

Viac info

IBD pod kontrolou: Aplikácia špeciálne navrhnutá pre potreby IBD pacientov

Firma: #Takeda

Spoločnosť Takeda Pharmaceuticals úspešne ukončila medzinárodný projekt zameraný na vytvorenie jedinečnej digitálnej pomôcky určenej pre pacientov s IBD žijúcich na Slovensku a v Českej republike.

Radi by sme sa poďakovali slovenským IBD odborníkom. Celému projektu predchádzalo mapovanie potrieb pacientov s IBD, ktoré bolo realizované v spolupráci s IBD centrami na Slovensku. Následne sa na vývoji podieľali IT špecialisti, ktorí konzultovali obsahovú, technickú a grafickú stránku s odborníkmi, pacientskymi organizáciami a štátnymi autoritami na Slovensku a v Českej republike.

Viac info

Nutri App JE NOVÝ JEDNODUCHÝ NÁSTROJ PRE NUTRIČNÝ SKRÍNING VAŠICH PACIENTOV, KTORÝ MÁTE VŽDY PORUKE

Firma: #Abbott

NUTRIČNÝ SKRÍNING JE KĽÚČOVÝ PRE ODHALENIE MOŽNÝCH RIZÍK MALNUTRÍCIE A PREDCHÁDZANIE JEJ ROZVOJA.

U pacientov v riziku horších klinických výsledkov a vyššej mortality dôsledkom infekcie SARS-COV-2, presnejšie starších dospelých a polymorbídnych pacientov, by mala byť kontrolovaná malnutrícia. Kontrola by spočiatku mala zahŕňať MUST* kritériá, u hospitalizovaných pacientov kritériá NRS 2002*.

Viac info

Zdravší život v každej životnej fáze a na celom svete

Firma: #Viatris

VIATRIS™, nový koncept zdravotného poskytovateľa, ktorého záväzkom je sprístupniť lieky, napredovať v udržateľnom operačnom spojením spoločností Mylan a Upjohn a zlúčiť najvyššie vedecké, výrobné a distribučné odbornosti v sektore s preverenými normatívnymi, medicínskymi a komerčnými schopnosťami. Naším poslaním je zabezpečiť vysoko kvalitné lieky, kedykoľvek a kdekoľvek ich pacient potrebuje.

Viac info

Nová generácia automatických dezinfektorov Olympus

Firma: #Ultramed

Dôraznosť dezinfekcie, dokumentácia a čas. Toto sú najhlavnejšie aspekty, pre každé endoskopické pracovisko pri výbere správneho dezinfektora. S novým automatickým dezinfektorom ETD Mini vstupuje spoločnosť Olympus na novú úroveň dezinfekcie endoskopov. Vďaka implementácii procesných chemikálií, novému konceptu adaptéra, systému otvoreného koša a vstavanej tlačiarne vás ETD Mini podporí pri optimalizácii vášho denného dezinfekčného procesu a splní všetky dôležité aspekty, ktoré sa od najmodernejšieho dezinfektora očakávajú.

Viac info

Zaručená bezpečnosť pri endoskopických výkonoch

Firma: #Ultramed

Spoločne so stým výročím spoločnosť Olympus uviedla na trh najinovatívnejší endoskopický systém EVIS X1. Spolu s najnovšou technológiou predĺženej hĺbky ostrosti, špeciálnym ergonomickým dizajnom rukoväti endoskopov a vylepšenia textúr a farieb, uvádza Olympus spoločne so systémom EVIS X1 technológiu červeného dichromatického zobrazenia – RDI.

Viac info

Budúcnosť endoskopie predstavená

Firma: #Ultramed

V súvislosti so stým výročím spoločnosti Olympus, uvádza spoločnosť na trh najnovšiu inováciu endoskopického systému. Systém EVIS X1 podporuje presné vyšetrenia a spoľahlivú diagnózu zavedením nových a jednoducho používateľných technológií, ktoré podporujú spôsoby včasnej detekcie, diagnostiky a liečby gastrointestinálnych ochorení, kolorektálneho karcinómu a bronchiálnych ochorení.

Viac info

Poslanie spoločnosti Mylan

Firma: #Viatris

V spoločnosti Mylan prijímame záväzok vytvárať nové štandardy v oblasti zdravotnej starostlivosti. V rámci nášho spoločného celosvetového úsilia zabezpečiť siedmim miliardám ľudí prístup k vysokokvalitným liekom:

  • inovujeme s cieľom vyhovieť nenaplneným potrebám,
  • pracujeme na tom, aby boli spoľahlivosť a vynikajúca úroveň služieb pravidlom,
  • robíme to, čo je správne, a nie to, čo je jednoduché,
  • ovplyvňujeme budúcnosť ako zanietení celosvetoví lídri.
Viac info

Prvý jednorázový sterilný duodenoskop EXALT MODEL D

Spoločnosť Boston Scientific sa nepretržite venuje vývoju inovatívnych riešení, ktoré napomáhajú zlepšiť zdravie a skvalitniť život pacienta.

Viac info

Nová úroveň enteroskopií

Firma: #Ultramed

Spoločnosť Olympus robí všetko pre spokojnosť svojich zákazníkov a zároveň hľadá nové inovatívne možnosti, ktoré by posunuli hranicu výkonov na novú úroveň. Pri príležitosti stého výročia prináša nový míľnik v podobe prvého motorizovaného endoskopu na svete.

Viac info

Výmena starej elektrochirurgickej jednotky

Firma: #Ultramed

Spoločnosť Olympus si váži svojich dlhodobých zákazníkov a pri príležitosti jej stých narodenín prináša ponuku výmeny akejkoľvek starej elektrochirurgickej jednotky za najnovšiu vysokofrekvenčnú Olympus ESG-300.

Viac info

Olympus

Firma: #Ultramed

V tomto roku je 100 rokov čo vznikla spoločnosť OLYMPUS, ktorá nepretržite po celý čas jej pôsobnosti poskytuje nové technoloógie, prispieva k výuke a pomoci medicínskym pracovníkov pri vzdelávaní a každodennej práci.

Viac info

BAUSCH Health

Bausch Health Company patrí medzi 15 najväčších firiem na svete vo farmaceutickom odvetví. Bausch Health sa zameriava na zlepšenie životov ľudí pomocou produktov zameraných na starostlivosť o zdravie. Dodržiava záväzky voči pacientom, poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, iným zainteresovaným stranám a verejnosti, pretože buduje inovatívnu spoločnosť zameranú na rozvoj globálneho zdravia.

Viac info

Najbližšie podujatia